Plāksnes iekštelpu apdarei / sausā būve

fermacell

Plāksnes iekštelpu apdarei -
moderni,
energoefektīvi
un kvalitatīvi

Pasaulē pieaug pieprasījums pēc būvniecības materiāliem, kas ir moderni, energoefektīvi, videi draudzīgi un kvalitatīvi. Īsi būvniecības termiņi, viegli lietojami materiāli, kas nerada liekus būvniecības atkritumus - tās ir mūsdienu būvnieku prasības, kurām simtprocentīgi un vēl vairāk atbilst Fermacell ģipššķiedras plāksnes.

fermacell

Plāksnes iekštelpu apdarei - moderni,
energoefektīvi
un kvalitatīvi

Pasaulē pieaug pieprasījums pēc būvniecības materiāliem, kas ir moderni, energoefektīvi, videi draudzīgi un kvalitatīvi. Īsi būvniecības termiņi, viegli lietojami materiāli, kas nerada liekus būvniecības atkritumus – tās ir mūsdienu būvnieku prasības, kurām simtprocentīgi un vēl vairāk atbilst Fermacell ģipššķiedras plāksnes.

Fermacell ģipššķiedru plāksnes
ir universālas kas nodrošina:

 • skaņas izolāciju,
 • mitruma izturību
 • ugunsdrošību
 • statisko konstrukciju noturība
 • apstrādājamu gala virsmu
 • mājīguma kritēriji
 • pārkaršanas aizsardzība
 • difūzijai atvērta konstrukcija
 • vēja necaurlaidība
 • ūdens tvaika adsorbcija

Tas viegli rada vietu jauniem projektiem, jo samazina glabāšanas un montāžas izmaksas.

fermacell

Ko iegūst ēkas īpašnieks un iedzīvotājs?

Skaņas izolācija

skaņas izolācija
Sienas no fermacell® ģipššķiedru plāksnēm piedāvā optimālus apstākļus labai skaņas izolācijai.
Pateicoties materiāla īpašībām, viena kārta 12,5 mm fermacell plākšņu no abām sienas pusēm nodrošina 41dB skaņas izolāciju. Fermacell ir daudz lielāka skaņas izolācija nekā citiem līdzīgiem sienu apdares materiāliem.

Augsta ugunsdrošība

ugunsdrošība

Fermacell plāksnēm ir izcila ugunsdrošība, kas padara koka karkasa mājas daudz drošākas, ko nav iespējams panākt, piemēram, lietojot OSB, ģipškartonu un finieri kā apdares materiālus.

Ģimenēm ar bērniem, ir īpaši augstas prasības profilaktiskajai ugunsdrošībai. Šos augstos aizsardzības mērķus var droši sasniegt ar fermacell ® plāksnēm, kas ir klasificētas kā neuzliesmojošas saskaņā ar DIN EN 13501-1. Tādā veidā tiek pasargāta ēka, un bērni ir drošībā, vienlaikus telpu koncepcija ir elastīga, jo ugunsdrošībai nav nepieciešami speciāli risinājumi, to panāk ar parastajām apdares plāksnēm panāk ar sienu apdari.

Noturīgas sienas

Fermacell plāksnes ekonomiskas un drošas
Bērniem un studentiem patīk mežonīgi spēlēties iekštelpās. Sienas telpās ir pakļautas lielai mehāniskai ietekmei. Fermacell® plāksnes ir īpaši piemērotas visur, kur ir sagaidāma triecien slodze, piemēram, koridoros, viesistabās un bērnistabās. Plākšņu ražošanas procesā pārstrādātās papīra šķiedras tiek pilnībā iesaiņotas stingrā ģipša masā. Tādējādi tiek panākta viendabīga paneļa struktūra ar augstu stabilitāti, kas padara fermacell ® izturīgu pret mehāniskām slodzēm, un garantē to ka sienas nebūs jāpārkrāso un jālabo caurumi.

Veselīga vide bērniem

Fermacell plāksnes videi draudzīgas, veselīga dzīvošana

Ģimenēm ar bērniem papildus skaistai sienu apdarei ir nepieciešamas ekoloģiskas un uz veselību vērstas būvniecības metodes. Bērniem, skolēniem un studentiem ir ļoti būtiski uzturēties labi vēdinātās telpās un ar mazu piesārņojuma daudzumu gaisā (VOC emisions), lai atpūtas un mācību vide ir labvēlīga. Saskares virsmām ir jābūt izgatavotām no draudzīgiem materiāliem un kuru sastāvā nav kaitīgu vielu.

fermacell® plāksnes ir izgatavotas tikai no dabīgiem materiāliem un bez veselībai bīstamām vielām, piemēram, formaldehīda. Ir pierādīts, ka tās praktiski nerada emisijas. Pateicoties to mitrumu regulējošajām īpašībām, tās nodrošina arī komfortablu iekštelpu klimatu ar labu gaisa kvalitāti un tādējādi ir būtisks priekšnoteikums produktīvai dzīvei.

fermacell

Veselīgs
iekštelpu klimats

fermacell
fermacell
Videi draudzīgs, ražots pārstrādāta papīra, ģipša un ūdens

Veicot ēkas iekšdarbus, mēs uzlabojam savas vides vizuālo izskatu un radam mājīgumu

fermacell® ģipššķiedru plākses ir svarīga sastāvdaļa draudzīgai un veselīgai būvniecības videi. Ražošana tiek veikta videi draudzīgā procesā, pamatojoties tikai uz dabīgiem materiāliem (pārstrādāts papīrs, ģipsis un ūdens) un bez papildu līmēm. Ir pierādīts, ka tie praktiski nesatur emisijas un nesatur nekādas bīstamas vielas, piemēram, formaldehīdu. Fermacell® ģipššķiedru plākšņu pozitīvās būvbioloģijas īpašības ir apstiprinājis Rozenheimas Celtniecības bioloģijas institūts ar IBR apstiprinājuma zīmogu un slavenais Ķelnes eko institūts ar sertifikātu “Low Emission Product”.

Veselīga dzīvošana

Tāpat kā māls, arī fermacell® ģipššķiedru plātnes ļoti labi spēj regulēt mitrumu (ūdens tvaiku adsorbcijas klase WS II), uzsūcot telpā lieko mitrumu un ar laika nobīdi to atkal izvadot sausā telpas gaisā. Šīs mitrumu regulējošās īpašības papildina sabalansēta siltumizolācijas un siltuma uzkrāšanas attiecība. Tādējādi mājā un dzīvoklī ir pastāvīgi līdzsvarots telpas klimats, kas rada komforta sajūtu un veselīgas dzīves drošību.

fermacell
fermacell

Fermacell kvalitātes rādītāji krietni pārsniedz jebkurus normatīvus un viennozīmīgi ir kvalitātes līderi Eiropā un pasaulē jau vairāk nekā 40 gadus.

Fermacell kvalitātes rādītāji krietni pārsniedz jebkurus normatīvus un viennozīmīgi ir kvalitātes līderi Eiropā un pasaulē jau vairāk nekā 40 gadus.

Ko iegūst būvnieks?

fermacell

Viegli lietojamas, ērti uzstādāmas

Ietaupīt laiku un naudu, bet nezaudēt ne gramu kvalitātē – to droši vēlas ikviens būvnieks un mājas īpašnieks. Fermacell ģipššķiedras plāksnes atbilst visiem nosacījumiem – tās ir viegli lietojamas un ērti uzstādāmas. Atšķirībā no reģipša jeb ģipškartona plāksnēm, tās nav jāliek divās kārtās – pietiek ar vienu kārtu, lai sasniegtu lielisku skaņas un mitruma izolāciju.

Fermacell plāksnes ir pieejamas līdz 6000 mm x 2540 mm izmērā, un ir ideāls risinājums gan nesošo, gan nenesošo konstrukciju, gan grīdu un griestu apdarē. Līdz ar to – izmantojot šo vienu produktu, loģistika un uzstādīšana ir ārkārtīgi viegla un efektīva.

fermacell

Plāksnes ir ārkārtīgi izturīgas

Plāksnes ir ārkārtīgi izturīgas, tās spēj noturēt 30 kg ar skrūvi un 50 kg ar dībeļa stiprinājumu.

Plāksnēm ir nepieciešama pavisam minimāla špaktelēšana, salīdzinot ar ģipškartona plāksnēm. Fermacell var uzreiz krāsot, vai līmēt virsū tapetes bez papildu apdares. Tas ļauj efektīvi samazināt laiku un izmaksas.

Pateicoties unikālajai šuvju līmēšanas tehnoloģijai, sienās nebūs plaisu.

fermacell
fermacell

Īss būvniecības laiks renovācijā

Bieži veicot renovāciju, būvniecības laiks ir ierobežots. Fermacell plākšņu apstrāde un montāža šeit sniedz svarīgas priekšrocības, jo tās var ātri un vienkārši uzstādīt. Ilgs žūšanas laiks nav nepieciešams, jo ēkā netiek ievadīts papildu mitrums. Tādā veidā var ievērojami samazināt būvniecības laiku un droši plānot pabeigšanas datumus.
Būtiski ir tas, ka sienu un griestu apšūšanai materiālu pielieto vienā kārtā, kā rezultātā ir nepieciešamas 2x mazākas telpas būvniecības materiālu glabāšanai.

Ugunsdrošas koka un metāla latojuma konstrukcijas

Bēniņu siltināšana un izbūve

10mm biezu fermacell@ ģipšsķiedru plākšņu apšuvums (ugunsdrošība F30)

 1. Izolācija starp spārēm
 2. Šķērslatojums
 3. Izolācija zem spārēm starp šķērslatām
 4. Fermacell@ ģipššķiedru plāksnes (pieskrūvē vai piestiprina ar skavām)
 5. Fermacell@ grīdas elementi
 6. Fermacell@ izlīdzinoša pildvieta
fermacell

Jumta siltināšana no iekšpuses

 1. Izolācija starp spārēm
 2. Tvaika izolācija/tvaika barjera pēc pieprasījuma
 3. Izolācija zem spārēm starp šķērslatām
 4. Fermacell@ ģipššķiedru plāksnes (pieskrūvē vai piestiprina ar skavām)
fermacell

Mūra sienas siltināšana no iekšpuses

Nelīdzena mūra nolīdzināšanai, siltuma un skaņas izolācijas uzlabošanai

 1. Koka latas uz sienām piestiprina vertikāli vai horizontāli
 2. Siltumizolācijas starp latām, tvaika izolācija/tvaika barjera pēc pieprasījuma
 3. Fermacell@ ģipššķiedru plāksnes (pieskrūvē vai piestiprina ar skavām)
fermacell

Iekārtie koka griesti

Lai telpai samazinātu pārāk lielu augs- tumu, izlīdzinātu griestu nelīdzenumus, paslēptu instalācijas, uzlabotu siltuma un skaņas izolāciju

 1. Iekare koka griestiem
 2. Pamatlatojums
 3. Nesošais latojums ( Siltumizolācijauntvaikaizolācija/tvaika barjera pēc pieprasījuma)
 4. Fermacell® ģipššķiedru plāksnes (pieskrūvē vai piestiprina ar skavām)
fermacell

Koka griestu apšūšana

Bojātu neapstrādātu griestu renovēšanai

 1. Pamatlatojums
 2. Nesošais latojums ( Siltumizolācijauntvaikaizolācija/tvaika barjera pēc pieprasījuma)
 3. Fermacell® ģipššķiedru plāksnes (pieskrūvē vai piestiprina ar skavām)
fermacell

Koka statņu sienas izbūve

Visvienkāršākā telpas sadalīšana ar koka statņiem

 1. Ar skaņas izolācijas materiālu noklātas perimetra brusas piestiprina pie grīdas, griestiem un pretējām sienām ar aptuveni 80 cm soli, izveidojot rāmi.
 2. Pārējos koka statņus ievieto rāmī un piestiprina.
 3. Vienu sienas pusi noklāj ar fermacell® ģipššķiedru plāksnēm.Dobajās sienās izvieto vadus un izolāciju.Otrā sienas pusē uzstāda fermacell® ģipššķiedru plākšņu apšuvumu.

Latu horizontāls novietojums kā uzstādīšanas virsma atvieglo vadu izvietošanu.

fermacell

Bēniņu siltināšana un izbūve, izmantojot metāla profilus

10 mm biezu fermacell® ģipššķiedru plākšņu apšuvums (ugunsdrošība F30)

 1. Izolācija starp spārēm
 2. Metāla iekares, piemēram, enkuriekares
 3. CD 60 profili
 4. Otrais izolācijas slānis (zemspāru siltumizolācija)
 5. Tvaika izolācija/tvaika barjera pēc pieprasījuma
 6. Fermacell® ģipššķiedru plāksnes
 7. Fermacell® grīdas elementi
 8. Fermacell® šūnu sistēma

fermacell

Jumta siltināšana no iekšpuses, izmantojot metāla profilus

 1. Izolācija starp spārēm
 2. Metāla iekares, profili, otrais siltumizolācijas slānis, tvaika izolācija un fermacell apšuvums
 3. UW profili
 4. Grīdas perimetra profilu savieno
  ar griestu perimetra profilu ar vertikālajiem statņiem. Griestu perimetra UW profilu pieskrūvē pie jumta spāru fermacell® ģipššķiedru plāksnes, CW profilus ievieto UW profilos
 5. Fermacell® ģipššķiedru plāksnes klāj uz CW profiliem
fermacell

Jumta siltināšana, izmantojot metāla profilus

Ugunsdrošība F30 un siltumizolācija jumta spārē līdz mūrlatai vai dzegai

 1. Izolācija starp spārēm
 2. Metāla iekares, profili, otrais siltumizolācijas slānis, tvaika izolācija un fermacell apšuvums
 3. UW profili
 4. Grīdas perimetra profilu savieno
  ar griestu perimetra profilu ar vertikālajiem statņiem. Griestu perimetra UW profilu pieskrūvē pie jumta spāru fermacell® ģipššķiedru plāksnes, CW profilus ievieto UW profilos
 5. Fermacell® ģipššķiedru plāksnes klāj uz CW profiliem
fermacell

Mūra sienas skaņas izolācijas uzlabošana

Nelīdzena mūra izlīdzināšanai, siltuma un skaņas izolācijas uzlabošanai

 1. Pa perimetru pie grīdas, griestiem un pretējām sienām uzstāda UD 28 profilus
 2. Pie sienas aptuveni 1,2 m attālumos piestiprina U skavas
 3. Piemēro siltumizolācijas materiālu, ar skavu galiem, tos atliecot, piespiež izolācijas materiālu un, ja paredzēts, uzklāj tvaika izolāciju
 4. CD 60 profilus iebīda UD profilos un pieskrūvē
 5. Piestiprina fermacell® ģipššķiedru plāksnes atbilstoši instrukcijai
sienas plāksnes

Starpsienu izbūve, izmantojot metāla profilus

Stabilas un kompaktas starpsienas, vienkārša montāža

 1. Pie grīdas un griestiem piestiprina perimetra UW profilus, pie pretējām sienam piestiprina skaņas izolētus CW profilus
 2. CW profilus kā statņus ievieto UW profilos, veidojot sienas plakni
 3. Pie CW profiliem vienā sienas pusē atbilstoši instrukcijai piestiprina fermacell® ģipššķiedru plāksnesDobajās sienās izvieto vadus un izolācijuOtrā sienas pusē uzstāda fermacell® ģipššķiedru plākšņu apšuvumu
sienas plāksnes

Iekārtie griesti, izmantojot metāla profilus

Lai samazinātu pārāk lielu telpu augstumu, izlīdzinātu griestu pamatnes nelīdzenumus, paslēptu instalācijas, uzlabotu siltuma un skaņas izolāciju.

Nosaka piekares augstumu, pa sienas perimetru uz siltumizolāciju uzstāda UD 28 profilus.

 1. Piekares sistēma, piemēram, ātro sa- vienojumu iekares ar piekares stieni
 2. Pamatlatojuma profilu novieto uz UD profiliem, kas ir uzmontēti pa peri- metru, un piestiprina pie griestiem, izmantojot iekares
 3. Montāžas latu profilus iebīda pa pe- rimetru uzmontētajos UD profilos un ar leņķveida enkuriem vai krustveida savienotājiem piestiprina pamatla- tojumam. Siltumizolācija un tvaika izolācija/tvaika barjera pēc vajadzības
 4. Piestiprina fermacell® ģipššķiedru plāksnes atbilstoši instrukcijai
griestu plāksnes
Fermacell priekšrocības pret reģipsi 2 kārtās
fermacell priekšrocības pret Reģipsis un OSB

Saņem cenu piedāvājumu vai tehnisku konsultāciju

Saņem cenu piedāvājumu vai tehnisku konsultāciju